Wybierz produkt i dodaj do Twojego zapytania

  • 1 katalog
  • 2 dział
  • 3 model
  • 4 produkt

O firmie

 

Pekar sp. z o.o. jest jednym z najstarszych niezależnych polskich dystrybutorów urządzeń zasilających sprzęt powszechnego użytku oraz artykułów oświetleniowych. Założona została w 1991 roku w wyniku połączenia i przekształcenia kilku podmiotów gospodarczych.

W pierwszym okresie Pekar ugruntował swoją pozycję rynkową jako dystrybutor baterii i akumulatorów Panasonic.

W początku lat 90-tych Pekar nawiązał współpracę z firmą OSRAM i rozszerzył swoją ofertę o źródła światła tego największego europejskiego producenta źródeł światła.

Od tego czasu następuje rozwój sieci dystrybucji i sieci dostawców.

W połowie lat 90-tych Pekar rozpoczął dystrybucję opraw oświetleniowych i źródeł światła sprzedawanych pod marką ANSMANN, ANS-lighting.

Dystrybucja bazuje na oddziałach i firmach partnerskich położonych na terenie całego kraju oraz sprzedaży do sieci marketów budowlanych.

 

Pekar prowadzi sprzedaż produktów wielu światowych firm: OSRAM, Philips, GE, ANS-lighting, ANS-energy, Ansmann, Panasonic, Gewiss i wielu innych; zajmuje się również projektowaniem i wykonawstwem systemów oświetlenia.

 

Głównym obszarem działania Pekaru jest technika świetlna obejmująca sprzedaż:

1. źródeł światła firmy OSRAM. W szerokim spektrum klientów  znajdują się sklepy elektrotechniczne, gabinety medyczne i szpitale, jednostki naukowe, służby miejskie, zakłady energetyczne i wiele innych. Każda z grupy klientów wymaga specyficznej dla swoich potrzeb źródeł światła

2. opraw oświetleniowych i źródeł światła pod marką ANS-lighting. Ta grupa towarowa znalazła uznanie wśród klientów ogólnopolskich sieci marketów budowlanych oraz w sklepach elektrotechnicznych na terenie całego kraju. Zawiera produkty wyróżniające się na rynku doskonałym wzornictwem i jakością.